0543 611 51 51    |     info@urstur.com

Hakkımızda     |     İletişim    |     Gizlilik Bizi Takip Edin:
Top
Urstur Travel / Kapadokya Turu

Kapadokya Turu

kişi başı

Gözlerimizi açıyoruz balonlar uçuyor…

Elini çabuk tut! Odanı seç! Bu yılın fırsat turu! Geceliği 100 Euro’dan başlayan otele gidiyoruz! Yok böyle bir otel! Tur firmalarının böyle bir otele tur düzenlediği görülmemiş yahu! Misafirlerimize sözümüz var, en iyisine gideceğiz, Nar Cave Otel’e gidiyoruz! 🚎🚎🚎🧿Kapadokya’ya gidipte cave otelde kalmayacaksak, taş oda da uyuyamayacaksak, ne yapalım Kapadokya’yı diyenlerdenseniz, tam size göre 2 gece konaklamalı 3 gün dolu dolu Kapadokya Tur’u hazırladık. Gözlerimizi açıyoruz balonlar uçuyor, muhteşem bir kahvaltı, oradan Peribacaları, oradan Güvercinlik Vadisi, oradan Uçhisar Kalesi, oradan Göreme Açıkhava Müzesi, oradan Avanos’a çanak çömlek atölyelerine, oradan Paşabağları Peribacalarına, oradan anlatılmaz yaşanır, yatılır, uyunur, uyanılır Nar Cave Otel’e geçiyoruz.Turun devamı ve detayları hakkında bilgi almak için arayın, hatta odanızı seçmek için hemen arayın.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Gidiş-Dönüş Ulaşım
* Araç İçi İkramlar
* Alacağımız ilk sabah kahvaltısı
* Çevre Gezileri
* İki Gece Otel Konaklama (İki sabah kahvaltısı)
* İki akşam yemeği
* Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehber
* 1618 No’ lu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm Öğle Yemekleri
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Kapadokya Türk Gecesi ( ??tl)
* Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

ÖNEMLİ NOTLAR
* Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.
* Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
* Balon turu yapmak isteyen misafirlerimiz önceden kendileri rezervasyon yapmalıdır.

  • Departure
    Karamürsel URSTUR TRAVEL
  • Departure Time
    22:00
1

1. Gün

Gezimiz saat 22:00 ' da Karamürsel UrsTur Travel ofis önünden hareketle başlar. İlk olarak Hoşgeldiniz ikramlarımızı dağıtıyoruz ve keyifli bir gece yolculuğuna başlıyoruz.
2

2. Gün

Kendimizi rüyada hissedeceğimiz Kapadokya’ya varıyoruz. Sabahın ilk saatlerinde güneşin doğuşuyla birlikte Kapadokya ile özdeşleşmiş olan balonların kalkışını ve havalanışını rehberimiz eşliğinde izliyoruz. Geldiğimiz ilk dakikalarda bile anlayacaksınız ki Kapadokya, doğası, tarihi ve efsaneleriyle, sanat, kültür, spor, eğlence ve romantizmi bir potada eriterek başlı başına kendine has bir dünya vaad eden bambaşka bir yer. Dünyanın birkaç bölgesinde de görülen peri bacalarını başka hiçbir yerde Kapadokya’da olduğu kadar yoğun bir şekilde göremezsiniz. Times Gazetesi’nde yayımlanan “Dünya’nın Yeni 25 Harikası” listesine 5. sıradan giren Kapadokya, aynı zamanda da 1985’ten beri UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’ndedir. Bu görsel şölenden sonra firmamız URSTUR TRAVEL ikramı olan kahvaltımızı ederken aynı zamanda havalanan balonları da izleme fırsatımız olacaktır. Güvercinlik Vadisi ilk göreceğimiz yerler arasında, 9.Yüzyıla kadar Güvercinlerin bakıldığı bölgede, kuşların gübreleri üzüm bağları için çok yararlı olduklarını tespit etmişlerdir ve güvercin bakımına çok önem vermişlerdir. Sonrasında, adeta bir açık hava müzesini andıran bölgede sırasıyla, bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile ortaya çıkmış olan Uçhisar Kalesi'ni panoramik olarak görüp fotoğraflıyoruz. Ardından Panorama ve Göreme Açık Hava Müzesini geziyoruz. Müze içindeki muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise), mutfak, kiler, şaraphane ve İncil' in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. Ardından öğle yemeği molamızı veriyoruz. O bölgeye özgü toprakla üretilen Avanos ilçesindeki çanak-çömlek yapım atölyesini geziyoruz. . Gezimize Paşabağları Peri Bacaları ile devam ediyoruz. Hem Paşabağı Vadisi hem de Rahipler Vadisi olarak anılan ve yüzyıllardır şeklini korumayı başaran bu görünümler vadiyi süsler durumda olup gelen tüm ziyaretçileri selamlıyorlar. Dünyanın bir ucundan vadinin eşsiz güzelliklerini görmeye gelen milyonlarca insan olduğu düşünülecek olursa bu oluşumlara sadece güzellik kelimesi az bile kalıyor. Kapadokya’daki en ünlü vadiler sıralamasında yerini en başta alan Paşabağı Vadisi bölgenin en önemli konumunda yer alıyor. Ardından otele geçmeden önce Urs Tur Travel ikramı olan akşam yemeğimizi alıyoruzve otelimize yerleşiyoruz. Otelimizi yerleştikten sonra Dileyen misafirlerimiz akşam yemeği sonrası geleneksel Türk Gecesi (Ekstra Yemeksiz ?? ) ‘ne katılabilirler.
3

3. Gün

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra güzargahımızda kanyon-vadi olan doğa harikası, Ihlara Vadisi’ne Ağaçaltı, Yılanlı gibi Kiliseleri görmek üzere vadiye iniyoruz. Ardından serbest öğle yemeği molamızı veriyoruz(ekstra) ve düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri (Veya Kaymaklı Yeraltı Şehri)’ne gidiyoruz. Buradaki bilgileri rehberimiz eşliğinde aldıktan sonra bölgenin doğal kaynaklarından olan onyx taşının işlendiği Onyx Taş Atölyesi ziyareti ile gezimize devam ediyoruz. Taş atölyesinde ufak bir bilgilendirmenin ardından dileyen misafirlerimiz burada alışverişlerini yapabilirler. Alışveriş sonrasında diğer adı ile Bağlıdere Vadisi olarak da bilinen Aşk Vadisi enfes görselliğe sahip bir yerdir, henüz âşık değilseniz bile Kapadokya Âşıklar Vadisi’ne uğradığınız andan itibaren gönlünüzü buraya kaptıracaksınız. Gez gez bitmez, efsanesi tükenmez Kapadokya’nın büyüleyen köşelerinden biri Devrent Vadisi geçiyoruz. Vadiyi diğer Kapadokya vadileri gibi yürüyerek değil, hayal kurarak keşfediyorsunuz desek abartmış olmayacağız, çünkü Avanos Devrent Vadisi’nin bir adı da ‘Hayal Vadisi’. İçinde kiliseler, Roma mezarları veya kayalardan oyulmuş yerleşim yerleri görmeyeceksiniz ama başta da dediğimiz gibi bu vadide kendi kahramanlarınızla kendi masalınızı yaratacaksınız. Buradaki görkemli manzaranın ardından Urs Tur Travel ikramı olan akşam yemeğimizi aldıktan sonra konaklama için otelimize geçiyoruz.
4

4. Gün

Otelde sabah kahvaltımızı aldıktan sonra şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi'nin panoramik manzarasının izlenebildiği Üçgüzeller Mevkii'nde verilecek fotoğraf ve gezinti molası sonrasında, Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, mimarisi bölgeye özgü olan konağı geziyoruz. Ardından yöreye özgü kavrulmuş kabak çekirdeği ve yöresel ürünlerin sergilendiği mağazada alışveriş molamızın sonrasında rotamızı Kayseri’ye doğru çeviriyoruz. Kayseri’ ye vardığımızda ilk olarak öğle yemeğimizi(ekstra) alıyoruz. Sonrasında Büyük Selçukluların Asyada’ki tuğla mimarisi geleneğine uygun olarak yapılan ve Anadolu’nun ilk minare örneklerinden biri olan Kayseri’ nin en yüksek minaresine sahip olan Ulu Camii ‘ni ziyaret ediyoruz. 1904’ te Sultan 2. Abdulhamid döneminde kesme taştan inşa edilen, etkileyici bir bina olan 1893’ten bu yana eğitim veren Kayseri Lisesi Türkiye’ de önemli görevler üstlenen birçok isminde eğitim aldığı ve 2016’ da Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliği ile Milli Mücadele Müzesi olarak ziyarete açılan müzemizi ziyarete gidiyoruz. Ardından Bedesten, Kapalı Çarşı ve Kazancılar çarşılarını geziyoruz. Karamürsel’ e doğru yola çıktığımızda Türkiye’nin tuz ihtiyacının %40’ ının sağlandığı Tuz Gölü’ne uğruyoruz. Buradaki kısa molamızın ardından dönüş yolculuğumuza devam ediyoruz. Bir sonraki URSTUR TRAVEL organizasyonunda sizlerle tekrar görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.